Otwarte seminarium Instytutu Łączności

Monitorowanie łączy światłowodowych w przyszłych optycznych sieciach dostępowych

7 marca 2018 r. godz. 12.00

Prowadzący:

Dr hab. Patryk Urban

Dr hab. Patryk Urban pracuje w dziale badań firmy Ericsson w Szwecji i obecnie prowadzi badania oraz przewodzi projektowym grupom badawczym skupiającymi się nad technologiami dla przyszłych optycznych sieci dostępowych (radio-over-fiber, sieci dostarczające usługi stałego dostępu) oraz zagadnieniami dotyczącymi utrzymania sieci. Jest założycielem oraz przewodniczącym zarządu IEEE Photonics Sweden. Jest (współ-)autorem około 100 publikacji oraz około 45 udzielonych patentów. Był aktywnym członkiem grupy ITU SG15/Q2 oraz organizacji wspierającej prace standaryzacyjne FSAN. Uczestniczył w różnych rolach w wielu projektach współpracy naukowej w ramach UE oraz poza UE.

Miejsce:

Instytutu Łączności, Warszawa, ul. Szachowa 1
sala Rady Naukowej (272)

Wstęp:

Wstęp wolny

Program seminarium

Optyczne sieci dostępowe muszą ewoluować, aby sprostać wymaganiom przyszłej komunikacji włączając w to wsparcie dla sieci mobilnych piątej generacji (5G), gdzie ostatni segment sieci przewodowej dochodzący to jednostki antenowej jest analogowy.

Aby umożliwić centralizację krytycznych zasobów sieciowych, wspomniane łącze powinno mieć zasięg wielu kilometrów, co wiąże się z wymaganiem na wysoką niezawodność opartą na wydajnym monitorowaniu łącza fizycznego.

O ile monitorowanie światłowodów przesyłających sygnał w paśmie podstawowym zostało dogłębnie zbadane, o tyle analogowa transmisja radio-over-fiber umożliwia zastosowanie nowych i potencjalnie bardziej wydajnych technik monitorowania.

[fb-like-button]

“Systemy radiokomunikacji ruchomej lądowej” (25-26.11.2019)

“Systemy radiokomunikacji ruchomej lądowej” (25-26.11.2019)

Zaproszenie do udziału w szkoleniu"Systemy radiokomunikacji ruchomej lądowej"25-26 listopada 2019 r.WarszawaSzanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu Systemy radiokomunikacji ruchomej-lądowej, które odbędzie się w dniach 25-26 listopada 2019, w...

“Nowoczesne sieci optyczne FTTH”, 27-28 listopada, Warszawa

“Nowoczesne sieci optyczne FTTH”, 27-28 listopada, Warszawa

Zaproszenie do udziału w szkoleniu"Nowoczesne sieci optyczne FTTH"27-28 listopada 2019 r.WarszawaSzanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu Nowoczesne sieci optyczne FTTH, które odbędzie się w dniach 27-28 listopada 2019, w Instytucie Łączności w...