Szanowni Państwo,

W imieniu dra inż. Andrzeja Hildebrandta  zapraszam w najbliższą środę – 16 października na transmisję seminarium LTE – system komórkowy 4G (część 2).

 

Prelegentem będzie prof. dr hab. inż. Dominik Rutkowski.

 

Streszczenie:

Rozwój sieci komórkowych w świecie w ciągu ostatnich 30 lat odbywa się z inicjatywy międzynarodowych, regionalnych i krajowych organizacji regulacyjnych, w szczególności ITU-R (International Telecommunication Union – Radio Communication Sector). Wszystkie te organizacje odgrywają kluczową rolę w uwzględnianiu ewolucji technologii radiowych w świecie i wpływaniu na decyzje dotyczące zakresów częstotliwości i szerokości pasma kanałów, które mogą być użytkowane przez określone rodzaje usług telekomunikacyjnych i rodzaje technologii radiowych.

System LTE jest oparty całkowicie na komutacji pakietów i zapewnia niezakłóconą transmisję w toku realizacji przełączeń podczas połączenia między mobilnym terminalem i siecią rdzeniową, wykorzystując protokół IP. Na seminarium przedstawione zostaną rezultaty badań własnych dotyczących modulacji OFDM stosowanej w systemie LTE.

Transmisja odbędzie się w sali 754 o godzinie 11.00.


Zapraszamy też do zapoznania się z programami następujących szkoleń: Wprowadzenie do LTE (Long Term Evolution) oraz Long Term Evolution – LTE