Ogłoszenie

1st Meeting of the ITU Center of Excellence (CoE) Steering Committees for Europe and CIS Regions. 7-8 February 2019, Warsaw, Poland

7 i 8 lutego 2019 w siedzibie Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli ośrodków szkoleniowych Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU) z Europy i krajów WNP. Instytut Łączności reprezentował kierownik Ośrodka Szkoleń, Sylwester Laskowski.

Spotkanie komitetów sterujących ośrodków Centre of Excellence (CoE) firmowanych przez ITU dotyczyło planów na rozpoczynający się cykl szkoleniowy 2019–2022. Zatwierdzono między innymi plan szkoleń na bieżący rok i ustalono zasady współpracy między ośrodkami a ITU. Przedstawiciele CoE mieli możliwość zaprezentowania swoich instytucji oraz strategii działania na nadchodzące lata. Sylwester Laskowski z Instytutu Łączności przedstawił kalendarz szkoleń, jakie nasz ośrodek przeprowadzi w ramach CoE w 2019 r.

ITU Centres of Excellence to sieć ponad 60 partnerskich instytucji na całym świecie. W oparciu o wiedzę i doświadczenie ITU, CoE organizują szkolenia z zakresu telekomunikacji i informatyki. Ośrodek Szkolenia Instytutu Łączności należy do sieci CoE od 2003 roku.

Szczegółowy plan szkoleń w ramach tego projektu znajduje się na stronie: https://szkolenia.itl.waw.pl/ITU/